Tahılsız

Tahılsız

Kedi ve köpek dostlarımızın evcilleşmesi binlerce yıl öncesine dayanmaktadır. Bu süreçte sindirim sistemlerinde değişim görülse de beslenme şekilleri anatomilerine bağlı olarak hala ete dayalıdır.Sevgili dostlarımızın et bazlı beslenmeyi tercih etmeleri de bu sebeptendir. Taze et, Türkiye’de bir ilk olan FMIS (Taze Et Enjeksiyon Sistemi) ile ürünlerimize eklenmektedir. Bu teknoloji ile taze etin sindirilebilirliği %99’a kadar çıkmaktadır. Bu sayede evcil dostlarımızın beslenmesinde verimlilik kriteri olan sindirilebilirlik en üst noktaya ulaşır. Mamanın lezzeti ise evcil dostlarımız tarafından vazgeçilemez bir hal alır.

Bu bilgiler ışığında uluslararası üniversiteler ile çeşitli bilimsel araştırmalar yapılmış ve ortaya  dostlarımızın uzun ve sağlıklı yaşamaları için özel olarak formüle edilmiş Klicker markası ortaya çıkmıştır. 

Klicker, Türkiye’nin yerli ilk tahılsız ve glutensiz mamasıdır.

GrainFree markamızda tahıl bulunmadığı gibi ürünün içeriğindeki protein miktarının %80-90’ı hayvansal proteinden, %10-20’si meyve ve sebzelerden gelen proteinden oluşmaktadır. Soya gibi bitkisel protein kaynakları da içermemektedir. Hayvansal protein miktarının ve kalitesinin yüksek olması evcil dostlarımızın sindirimini kolaylaştırmaya yardımcı olur. Glisemik indeksi yüksek olan tahıl içermediği için sindirim sistemi daha sağlıklı çalışır Tahıl içermediği için, tahıl ile yüklenen karbonhidrat yüklenmez, bu sayede kilo ve oluşturduğu problemlerin önüne geçilmiş olunur. Tahılların alerjik reaksiyonlara da sebep olduğu bilinmektedir. Ürün alerjen etkilere sahip tahıllar içermediği için alerjik reaksiyon riski de en aza iner. Hayvansal proteinler kurutulmuş, hidrolize ve taze et olmak üzere üç formda bulunmaktadır.

Tahılsız ürünlerimizin ambalajında Grain Free ibaresi bulunmaktadır.

Tahılsız

Tahılsız ürünlerimizin protein kaynağının en az %80’i hayvansal, en fazla %20'si meyve ve sebzedir.

Tahılsız Tahılsız
Tahılsız

Tahılsız ürünlerimiz Gluten içermez

Tahılsız ürünlerimiz Soya içermez.

Tahılsız