Beslenme Felsefemiz

Beslenme Felsefemiz

Kedi ve köpeklerin sağlıklı gelişimleri yaşamaları için beslenmenin önemli olduğuna inanıyoruz. Biliyoruz ki beslenme ; kas ve kemik gelişiminden eklem sağlığına, sağlıklı tüylerden iç organların sağlığına kadar tüm alanlara direkt etki eder.

Mamalarımızın formülü, evcil hayvanlarımızın beslenme ihtiyaçlarının en ince ayrıntısına kadar düşünülmesiyle oluşturulmuştur. Bu doğrultuda mamalarımızın içeriklerini seçerken de aynı hassasiyeti gösteriyoruz.

Ürünlerimizin içeriğinde en yüksek kalitede taze kırmızı et, taze tavuk, taze somon ve glisemik indeksi düşük besin değeri yüksek meyve ve sebzeler olmasına önem veriyoruz. Ayrıca tüm besin maddelerinin ilk günkü kadar taze olması için gerekli bütün tedbirleri alıyoruz.

KIRMIZI ET / BEYAZ ET

Yüksek kaliteli, taze yağsız et sadece mükemmel bir lezzet taşıyıcı değil, aynı zamanda temel besin ve doymamış yağ asitleri açısından da zengindir. Kurutulmuş et eşit derecede yüksek bir kaliteye sahip olup, aynı zamanda kolay sindirilebilir olmakla birlikte önemli bir hayvansal protein kaynağıdır.

Beslenme Felsefemiz
Beslenme Felsefemiz

SOMON

Somon, son derece kaliteli yağ asitlerine sahiptir. Oldukça yararlı olan Omega 3 yağ asidini barındıran somon sayesinde kedi ve köpeklerin tüyleri normalden çok daha parlak ve sağlıklı görünecektir. Aynı zamanda Omega 3, vücut direncini ve bağışıklık sitemini güçlendirmesi açısından da eşsiz bir seçenektir.

BALKABAĞI

A vitamini, beta-karoten, potasyum ve demir yönünden zengin olan balkabağı, lifli yapısıyla sindirimi kolaylaştırır, Kilolu dostlarımızın beslenmesinde önem taşır. Üriner sistemin en büyük destekçisidr.

Beslenme Felsefemiz
Beslenme Felsefemiz

BEZELYE

Mükemmel bir karbonhidrat, lif, protein, birçok temel vitamin ve mineral kaynağıdır. Köpekler ve kedilerin ihtiyaç duyduğu esansiyel amino asitlerin çoğunu sağlarlar. Araştırmalar, bezelye içeren diyetlerin köpekler ve kediler için uygun olduğunu göstermiştir

HAVUÇ

Havuçta bol miktarda diyet lifi, biotin, potasyum, K, B1, B6, B2, C ve E vitaminleri ile folik asit, ayrıca fosfor, bakır ve menganez mineralleri ile niasin ve pantotenik asit bileşenleri bulunur. Böylece dostlarımızın sağlıklı ve aktif kalmasına yardımcı olur.

Beslenme Felsefemiz
Beslenme Felsefemiz

NAR

Zengin bir vitamin deposudur. İyi bir antioksidandır. Aynı zamanda enfeksiyon oluşum riskini azaltır ve mideyi kuvvetlendirir. Narda bulunan enzimler dostlarımızın kıkırdak gelişimini destekler.

PATATES

Kabuğunu soyduğunuzda bir anda muhteşem bir besin kaynağına dönüşür. Vitamin E, A, B-6, C, kalsiyum, demir, folatei potasyum içerir.

Beslenme Felsefemiz

YABAN MERSİNİ

A vitamini , C vitamini, pektinler, tanenler, miritilin ve diğer antosiyaninler bakımından zengindir. Antioksidanlar sayesinde hücre sağlığını ve ünirer sistemi destekler. Gece görüşünü arttırır.

Beslenme Felsefemiz
Beslenme Felsefemiz

ZEYTİNYAĞI

Karaciğeri temizleyen en iyi dosttur. Sindirimi düzenler, kilo kontrolü sağlar. Kemikleri güçlendirir ve korur.